Środki ostrożności

Środki ostrożności

 

 1. Zalecana dawka olejków eterycznych stosowanych u niemowląt i dzieci do 5 roku życia, to maksymalnie 0,5 dawki zalecanej dorosłym. Najlepszą formą stosowania olejku u dzieci, to dyfuzory zapachowe oraz inhalacja podczas snu.
 2. Olejków eterycznych nie należy stosować podczas ciąży. Większość z nich reguluje pracę żeńskiego układu hormonalnego, więc może wpłynąć na zaburzenia pracy jajników i macicy, a w skrajnych wypadkach może prowadzić do poronienia.
 3. Nie należy aplikować olejków eterycznych bezpośrednio na skórę, gdyż ich zbyt wysokie stężenie może spowodować reakcje alergiczne. Chcąc stosować olejki eteryczne bezpośrednio na skórę należy je rozcieńczyć z olejami nośnymi np. olej ze słodkich migdałów.
 4. Osoby ze skłonnością do alergii, powinny podchodzić do zabiegów aromaterapeutycznych z wielką rozwagą. Przed zastosowaniem należy wykonać próbę reakcji w kontakcie z niewielką powierzchnią skóry.
 5. Stosując olejki eteryczne do kąpieli przed wejściem do wody należy zamieszać ją, by upewnić się, że całe krople olejku nie wejdą w bezpośredni kontakt ze skórą.
 6. Należy uważać, aby olejki eteryczne stężone lub rozcieńczone nie dostały się do oczu. Jeśli tak się stanie, trzeba je przepłukać natychmiast dużą ilością wody i posmarować kilkoma kroplami oleju ze słodkich migdałów, żeby rozpuścić wszystkie resztki, które mogły pozostać w oku. Olej ten pomoże również złagodzić ewentualne podrażnienia.
 7. Nie należy w żadnym wypadku stosować doustnie olejków eterycznych.
 8. Osoby leczące się homeopatycznie nie powinny stosować olejku miętowego i eukaliptusowego, ponieważ zawarty w nich mentol hamuje działanie środków homeopatycznych.
 9. Umieszczając olejek eteryczny w kominku zapachowym należy upewnić się, że nie stoi on na materiale łatwopalnym i nie zostawiać go bez nadzoru. Kominek zapachowy powinien znajdować się poza zasięgiem dzieci i zwierząt.
 10. Nie należy pozostawiać palącej się świecy bez kontroli.
 11. Świece należy palić poza zasięgiem dzieci i zwierząt.
 12. Należy pozostawić przynajmniej 10 cm. odstępu pomiędzy palącymi się świecami.
 13. Nie powinno się palić świeć w pobliżu materiałów łatwopalnych.
 14. Podgrzewacze należy stosować tylko z podstawką zapewniającą odpowiednią wentylację.
 15. Produkty aromaterapetyczne należy wykorzystać w ciągu 24 miesięcy od ich otwarcia.
 16. Mieszanki elejków eterycznych nie mogą zastąpić konsultacji lekarskiej, ani porady farmaceuty, a olejków eterycznych nie należy stosować jako zamienników przepisanych leków.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl